AGENDA WYDARZENIA

09.00 – 09.50

Rejestracja na konferencję.

09.50 – 10.00

Otwarcie konferencji.

10.00 – 10.20

Kulisy tego, jak wynajęliśmy największy baner na Times Square za “śmieszne pieniądze” i na dzień zjednoczyliśmy polski internet.

Opis
Opowiem, jak od kulis wyglądała nasza akcja na 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji wynajęliśmy największy baner na Times Square i wyświetliliśmy tam film o tym, że Polska jest fajna. Efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania, a mało brakowało, by skończyło się failem. Zdradzę, jak wyglądały koszty, przygotowania, nagrania, dystrybucja i co właściwie na tym zyskaliśmy. Opowiem też, co zastaliśmy na miejscu w Nowym Jorku podczas emisji. 

Michał Mańkowski, naTemat.pl

10.20 – 10.40

„Kanał Jak TO Robić?” czyli jak skutecznie docierać z przekazem marki do przedstawicieli „pokolenia Z” z pomocą influencerów.

Opis
„Jak TO Robić?” to największy kanał na YouTube w Polsce łączący treści edukacyjne o seksualności człowieka z walorami rozrywkowymi. Powstał jako wspólna inicjatywa marki Durex – eksperta w dziedzinie edukacji na temat seksualności człowieka z Abstra – największym producentem treści na YouTube w Polsce. Case studies ma na celu przedstawienie idei kreatywnej, na podstawie której doszło do powstania kanału, jak również metod, w tym z wykorzystaniem influencerów, dzięki którym udało się trwale zaangażować młodych widzów – przedstawicieli tzw. „pokolenia Z”. W czasie zaledwie kilku miesięcy kanał „Jak TO Robić?” stał się największym kanałem na YouTube dla marki w Polsce oraz największym kanałem edukacyjnym o seksualności człowieka.
Katarzyna Modrzejewska, Reckitt Benckiser
Marek Myślicki, Abstra
10.40 – 11.00

Chirurgiczna precyzja – jak Orange sprzedaje efektywniej dzięki hipertargetingowi?

Opis
W tej prezentacji nie będzie wzruszających kreacji. Nie będzie influencerów ani stand-upów.
W zamian za to opowiemy w jaki sposób uniknąć problemu „złych danych”.
Ekstrakt merytoryki w lekkiej formie

Anna Gruszka, IPG Mediabrands

Paweł Patkowski, Orange Polska

11.00 – 11.20

ŠKODA Digitizing offline czyli odkrywamy brakujące elementy w ścieżce konsumenta.

Opis

Ponad połowa Polaków robi zakupy, a 2/3 szuka informacji o produktach w sieci. Jak na te dane odpowiada branża Automotive? Czy nadszedł już moment gdzie trzeba zmienić podejście do ścieżki konsumenta i stworzyć nowe, unikalne touchpointy ?

Wychodząc naprzeciw nowym przyzwyczajeniom konsumentów oraz w zgodzie z trendem digitalizacji handlu ŠKODA otworzyła pierwszą motoryzacyjną platformę do składania zamówień online. Dla osób chcących wcześniej obejrzeć wybrany model i poradzić się eksperta został natomiast stworzony Wirtualny Salon.

 

Łukasz Matyla, ŠKODA Polska
Maciej Mszyca, PHD Media Direction
11.20 – 11.40

Przerwa

11.40 – 12.00

Dlaczego nie ma kobiet na banknotach? Czyli o przełamywaniu barier w komunikacji.

Opis
Czy marka może i powinna mieć punkt widzenia na sprawy społeczne i  powinna swoje zdanie odważnie wyrażać w komunikacji marketingowej? Na przykładzie kampanii „Dlaczego nie ma kobiet na banknotach” opowiemy dlaczego warto i dlaczego kontujemy ten rodzaj  zaangażowanej komunikacji. Jak  to zrobić, żeby to było autentyczne i wpisane w DNA marki. Jak pracować nad  takimi kampaniami – co jest niezbędne, jak minimalizować zagrożenia i czy to się opłaca.
Agnieszka Konarzewska, BNP Paribas
Dariusz Maciołek, BNP Paribas
12.00 – 12.20

W internecie bądź sobą. Chyba, że jesteś chamem, czyli jak skończyć z hejtem, tworząc content, którym ludzie masowo chcą się dzielić.

Opis
A co gdyby? to kampania, którą OLX i Janusz Chabior na 3 tygodnie zawładnęli polskimi social mediami piętnując najgorsze zachowania użytkowników Internetu. Bo w internecie zawsze warto być sobą. Chyba, że jest się chamem. Wtedy lepiej być kimś innym. Pod naszym brakiem zgody na niekulturalne zachowania w sieci podpisały się miliony internautów, spośród których wielu wzięło sobie do serca główne motto kampanii. Razem z OLXem zaczęło grzecznie, ale stanowczo przeciwstawiać się temu, co w internecie przeszkadza nam wszystkim.
Artur Leśniak, 180heartbeats + Jung v Matt
Marcin Sienkowski, OLX
12.20 – 12.40

Kampania NIE JEM – jeśli nie poruszysz ludzi, nic nie zrobisz.

Opis
Na początku był pomysł – wymyślony w jeden wieczór na konkurs Young Creatives. Parę tygodni później stał się on podstawą ogólnopolskiej kampanii o wielomilionowym zasięgu, która gigantycznie zwiększyła zainteresowanie fundacją Podzielmy się. Wierzymy, że jeśli reklama ma coś zmienić musi poruszać ludzi. A kiedy znajdziesz wokół osoby które myślą podobnie i chcą zrobić coś dobrego – uda się to nawet gdy budżet wynosi 0 zł.

Martyna Dakowska, Fundacja Podzielmy się

Mateusz Garbarczyk, Value Media

Adam Kręgielewski, Labcon
12.40 – 13.00

Cost-Per-ROPO – Nowe podejście do działań digital Leroy Merlin.

Opis
„Efekt ROPO to paradoks marketingu. Wszyscy wiedzą, że ma ogromne znaczenie, ale mało kto potrafi go rzetelnie ocenić, a co dopiero maksymalizować jego siłę w kampaniach marketingowych. Nam się udało. Dzięki prawdziwej innowacji, zmieniliśmy paradygmat planowania digital – optymalizujemy teraz inwestycje biorąc pod uwagę wpływ kampanii na całość przychodów Leroy Merlin – zarówno online jak i offline.
Efekt? Spadek Cost-per-ROPO i wzrost sprzedaży.”
Joanna Próchnicka, Leroy Merlin
Grzegorz Smyka, METs
13.00 – 13.20

Hej Mercedes! Jak poczuć ideę produktową w komunikacji?

Opis
Przy promowaniu modelu CLA, skierowanego do grupy osób młodych i dynamicznych, chcieliśmy podkreślić system MBUX (Mercedes-Benz User Experience) – sterowanie kokpitem samochodu za pomocą głosu. To autorskie rozwiązanie Mercedes Benz wyróżnia nasz model, które czerpie z najnowszych technologii. Jak przekuć to innowacyjne doświadczenie na efektywną komunikację? Naszym wyzwaniem było przeniesienie możliwości doświadczenia użycia systemu MBUX do środowiska naturalnego naszej target grupy, czyli środowiska mobilnego. Tak powstała pierwsza w Polsce emisja reklamy aktywowanej głosem.
Urszula Reichman, Mercedes Benz
Anna Gorczyca, OMD
13.20 – 14.10

Lunch

14.10 – 14.30

Twój terminal za darmo na Bezgotowki.pl – czyli jak skutecznie połączyć finanse, e-commerce, B2B i MŚP?

Jakub Kaliciński, Kalicińscy.com
Martyna Lińska, Havas Media/Ecselis
Witold Siekierzyński, eService
14.30 – 14.50

Czy gaming może być komplementarny dla sportu? Nasz sukces z Ekstraklasa Games.

Opis
Podczas gdy przeciętny widz sportu tradycyjnego się starzeje, w najmłodszych grupach wiekowych to esport zyskuje popularność. Dlatego razem z Ekstraklasa S.A. postanowiliśmy wykorzystać ten trend by trafić do nowej grupy odbiorców. W tym celu zorganizowaliśmy najbardziej spektakularny turniej esportowy w Polsce dla graczy FIFA, na który odnotowaliśmy ponad 17 tys. rejestracji, a tysiące osób oglądało rozgrywki w Internecie i telewizji. Przyjdź i dowiedz się, jak nam się to udało.
Piotr Bombol, Gameset
Grzegorz Łagowski, Lagardere Sports
Marcin Mikucki, Ekstraklasa SA
14.50 – 15.10

Z nogą w drzwiach – czyli o tym, jak stand-up w sypialni IKEA obudził Polaków.

Opis
IKEA dysponuje jednym z najbardziej rozbudowanych ekosystemów komunikacyjnych na polskim rynku. Kampania stand-uperska, o której opowiemy pokazuje, jakie wyniki biznesowe i marketingowe można osiągnąć w pełni integrując wszystkie kanały pod potężną big ideą: śmiechem, który otwiera sypialniane drzwi. Akurat na 4 nominacje do tegorocznej edycji MIXX Awards.
Michał Pronobis-Proński, IKEA
Marta Frączek, Saatchi & Saatchi IS
Marek Rosłan, Saatchi & Saatchi IS
15.10 – 15.30

Kampania Monte Snack Team – czyli jak przeprowadzić aktywację, aby serwery rozpaliły się do czerwoności?

Opis
Kampania Monte Snack Team miała na celu wprowadzenie mlecznej kanapki marki Monte firmy Zott w świat gamingu. Snack jest bowiem świetną odpowiedzią na głód dopadający graczy w czasie zaciętej rozgrywki. Stanęliśmy jednak przed sporym wyzwaniem. Jak wkręcić młodych gamerów w aktywację organizowaną przez markę?
Odpowiedzią było wykorzystanie absolutnie unikalnego doświadczenia opartego na prawdziwym insighcie, potrzebie relacji i interakcji z idolami – influencerami z gamingowego świata.
Magdalena Dobkiewicz, Zott Polska
Grzegorz Wojciechowski, Zott Polska
Wincenty Kokot, GoldenSubmarine
19.00 – 20.00

Rejestracja na galę MIXX Awards.

20.00 – …

Rozpoczęcie gali MIXX Awards.