Kategoria: Limited Budget
Sprytne kampanie, w których liczy się pomysł, a nie budżet. To zarówno pomysły, które w niebanalny sposób są zaadaptowane na cyfrowych punktach styku konsumenta z marką, jak i projekty, które przy wykorzystaniu nowoczesnych, wręcz eksperymentalnych rozwiązań i technologii, trafiają w punkt przy ograniczonym budżecie.

Nagrodzone kampanie:

  • WYRÓŻNIENIE

25. godzina dla sportu

Klient: Decathlon Polska

Zgłaszający: Przestrzeń

Zespół:

Krystian Wojtkowski, Emilia Ławrowska, Tomasz Misiukiewicz, Karolina Kałużna

Koncepcja kampanii

Wykorzystanie dla sportu zmiany czasu z letniego na zimowy i dodatkowej godziny, która pojawia się w życiu każdego Polaka.

Cele kampanii

Wzmocnienie wizerunku marki dbającej o kondycję i samopoczucie Polaków. 
Wzbudzenie dyskusji o problemie braku czasu w codziennym życiu oraz o tym, jak nasz czas pożytkujemy.

Wyzwanie

Aż 46% Polaków przyznaje, że nie uprawia żadnego sportu, ponieważ brakuje im do tego czasu1. A nawet minimalna ilość aktywności ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Już 1 godzina ćwiczeń tygodniowo minimalizuje ryzyko groźnych chorób nawet o 17%.2 

Strategia

W ramach akcji wykorzystaliśmy kontekst zmiany czasu z letniego na zimowy, by zachęcić Polaków do biegania zamiast spania o godzinę dłużej. Tego dnia doba trwała 25h.

Podczas zmiany czasu i 25-godzinnej doby zachęciliśmy ludzi, by
– zamiast spać o godzinę dłużej – dodatkową godzinę przeznaczyli na sport.

Sposób realizacji

1. Kreacja

Podczas zmiany czasu i 25-godzinnej doby zachęciliśmy ludzi, by – zamiast spać o godzinę dłużej – dodatkową godzinę przeznaczyli na sport. 

Nie tylko zaktywizowaliśmy część Polaków, ale rozpoczęliśmy dyskusję o tym, na co poświęcamy swój czas. I czy na pewno jedna gratisowa godzina to jedyny sposób, by zadbać o swoją kondycję i zdrowie.

Nawiązaliśmy współpracę z Marcinem Lewandowskim – medalistą w biegu na 1500 metrów, który w nocy z 29 na 30 października o godz. 2:00 zorganizował godzinny trening biegowy, który skończył się… również o 2:00. 

Marcin zachęcał do wspólnego biegu na swoich social mediach. W ramach social wideo promującego akcję motywowaliśmy do aktywności fizycznej i wywołaliśmy dyskusję o tym, na co faktycznie poświęcamy swój czas na co dzień.

2. Media mix 

Tak punktowa akcja wymagała punktowego podejścia do mediów. Wykorzystaliśmy własne kanały social mediów i kanały naszego influencera.

3. Innowacje 

Niestandardowe wykorzystanie czasu.

Rezultaty

1 godzina dla sportu zamieniła się w 1667 godzin oglądanej reklamy przez 825 tys. odbiorców, którzy łącznie wygenerowali 1,2 miliona wyświetleń.

Podsumowanie

W zalewie powtarzalnych RTM-ów wyszliśmy poza schemat kolejnego śmiesznego posta na Facebooku. Przy niewielkim budżecie dotarliśmy do 825 tys. odbiorców i uzyskaliśmy nie tylko internetowy splendor, ale przede wszystkim motywację do regularnego uprawiania sportu przez społeczność Decathlonu.

1 Eurobarometr, 2022
2 British Journal of Sports Medicine